Sanal Gerçeklik Tabanlı Eğitim Uygulamalarımız

Sanal Gerçeklik Tabanlı Mesleki Eğitim

Kurumların kurum içi eğitimleri ve oryantasyon süreçleri için özel simülasyonlar geliştirmekteyiz. Fabrikalardan hastanelere kadar geniş bir alanda eğitim amaçlı sanal gerçeklik tabanlı uygulamalar geliştirmekteyiz.

Fabrikalarda parça boyama eğitimini sanal ortamda verebilirsiniz, iş makinesi kullanma eğitimleri, iş güvenliği eğitimleri, oryantasyon eğitimleri, kurumunuza özel eğitimler verebilirsiniz. Kullanıcıların bir işi yapmaya yeteneklerini o işi simülasyon ortamında yaptırarak ölçebilirsiniz.

Eğitim Amaçlı Simülatörler

Eğitim simülatörleri ile sanal ortamda oluşturulan simülasyon içerisinde eğitim verilebilir. Kullanıcı elleri ile araçları kontrol edebilmektedir. Gemi simülasyonu içerisindeki gemi dümenini el ile kontrol etmek mümkündür. Sanal gerçeklik tabanlı makinist eğitim simülasyonunda kullanıcının elleri ile sanal nesneler etkileşime geçirilerek trenin kontrol edilmesi sağlanabilmektedir.

Makinist eğitimleri, vatman eğitimleri, kaptanlık eğitimleri, iş makinesi operatörü eğitimleri gibi eğitimler sanal gerçeklik tabanlı simülatörler ile verilebilmektedir.

Sanal Gerçeklik Tabanlı Akademik Eğitim

Sanal gerçeklik eğitimde öğrenmeyi kolaylaştıran yenilikçi bir teknolojidir. Farklı alanlarda Üniversiteler, MYO'lar, Meslek Liseleri, Liseler ve İlköğretim için sanal gerçeklik tabanlı ders içerikleri geliştirmekteyiz. Özel simülasyonlar ile teorik konular daha kolay anlaşılabilmektedir.

Tarih derslerinde anlatılan konuların yaşandığı zamanda bulunabilirsiniz. Öğrenciler Kurtuluş Savaşı’nı yaşayarak öğrenebilirler. Savaşın yaşandığı cephelerde bulunabilirler. Çıkarma esnasında çıkarma gemisinde askerlerin yanında olabilirler. Coğrafya derslerinde anlatılan konuların bulunduğu yere gidebilirsiniz. Bitki örtüsü türleri anlatılırken, ülkemizde o bitki örtüsünün bulunduğu yere gidilebilir. Dağların denize dik veya paralel uzanması o dağların eteğinde anlatılabilir. Biyoloji dersinde konular organların yanındaymış gibi anlatılabilir.

Sanal Deney Cihazları

Deney setlerinin simülasyon ortamında modellenmesi ile oluşturulur. Teorik konuların deneyler ile daha iyi anlaşılması amacıyla kullanılmaktadır. Gerçek deney cihazına göre optimize edilen sanal deney cihazları gerçek veriler ile yakın veriler üretmektedir.

Teorik konuları sanal ortamda deneyler yaparak öğretebilirsiniz. Teorik formülleri deney sonuçları ile karşılaştırarak fizik kurallarının hayatı nasıl etkilediğini gösterebilirsiniz.

Sanal Gerçeklik Tabanlı Askeri Eğitim

Askeri eğitimler sanal gerçeklik teknolojisi ile verilebilmektedir. VR tabanlı askeri eğitimler normal eğitimlere göre daha güvenlidir ve eğitim maliyetlerini düşürür. Askerlerin eğitimleri istedikleri kadar tekrar etmelerini sağlar.

Sanal Gerçeklik Tabanlı Obüs Kullanma Eğitimi (Sanal gerçeklik tabanlı simülasyon ortamında sanal obüsler ile eğitim verilebilecek sistem) Sanal Gerçeklik Tabanlı Askeri Araç Kullanma Eğitimi (Tank, denizaltı vs. gibi askeri araçların simülasyon ortamında kullanılmasını sanal gerçeklik deneyimi ile sunabilecek sistem) Sanal Gerçeklik Tabanlı Helikopterden veya Uçaktan Atlama Simülatörü (Sanal gerçeklik içerisinde helikopter veya uçaktan atlanarak istenilen yere paraşüt ile inilebilecek eğitim simülatörü) Sanal Gerçeklik Tabanlı Cesaret Eğitimleri (Yapılmakta olan cesaret eğitimlerini simülasyon ortamına taşıyan sistem)

Özel Eğitim Uygulamaları

Sanal gerçeklik tabanlı özel eğitim uygulamaları geliştirmekteyiz. Yapay zeka, big data, nesnelerin interneti gibi ileri teknolojiler ile birlikte sanal gerçeklik tabanlı yenilikçi eğitim uygulamaları geliştirilebilmektedir.

Özel eğitim projeleriniz için sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik, yapay zeka, big data, nesnelerin interneti gibi ileri yazılım çözümleri sunmaktayız.