Yapay Zeka Uygulamalarımız

Özel Yapay Zeka Uygulamaları ve Projeleri

Makine öğrenmesi, yapay sinir ağları, doğal dil işleme, görüntü işleme, bulanık mantık gibi alanlarda ileri yazılım hizmetleri sunmaktayız.

Projeleriniz için özel yapay zeka çözümleri sunmaktayız. İnsan zihninin anlayamadığı karmaşıklıkta durumlar yapay zeka ile işlenebilmekte ve anlamlı veriler üretilebilmektedir. Derin öğrenme gibi teknikler kullanılarak sürekli öğrenen yazılımlar ile yapay zekaya sahip uygulamalar geliştirilebilmektedir.

Hastane Uygulamaları

Yapay zeka tabanlı uygulamalarımız hastaların tedavi süreçlerinde, tanı süreçlerinde, rehabilitasyon süreçlerinde ve acil müdahale süreçlerinde yardımcı ve asistan olarak kullanılabilmektedir.

Yapay zeka bir dokudaki hücreleri tarayıp o dokuda kanserli hücre olup olmadığını veya gelecekte olma ihtimalini bulabilmektedir. Daha önce öğrendiği verilerden hastalığa yakalanmadan hastalığın kişide görülme ihtimalini tahmin edebilmektedir.

Görüntü İşleme Uygulamaları

Kurumların isteklerine özel yapay zeka tabanlı görüntü işleme çözümleri geliştirmekteyiz.

Yapay sinir ağları kullanılarak insan beyninin öğrenme özelliği bilgisayarlara aktarılabilir, böylece yapay zeka gördüğü nesnelerin ne olduğunu anlayabilir, gördüğü bir fotoğraftan o fotoğrafın nerede çekildiğini söyleyebilir.

Sürücüsüz Araç Uygulamaları

Yapay zeka tabanlı yazılımlar ile araçlar sürücüsüz olarak istenilen yere güvenli bir şekilde gidebilmektedir.

Yapay zeka yol üzerindeki ve çevresindeki tüm cisimleri ve canlıları ne olduklarını bilerek ve onları dikkate alarak ilerleyebilmektedir. Bunun için görüntü işleme algoritmalarını ‘CNN’ diye tabir edilen konvolüsyonel sinir ağları ile birleştirerek en hızlı ve en doğru olacak şekilde görüntüden nesne tanımlama işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Doğal Dil İşleme Uygulamaları

Yapay zeka tabanlı yazılımlar ile sesli veya yazılı iletişime geçebilirsiniz.

Yapay zeka sorularınızı anlayabilir ve size cevaplar verebilir. Bunun için yapay zeka sadece yapısal veya matematiksel formüllere göre değil aynı zamanda cümlelerin ifade ettiği anlamlara göre de çıkarımlar yapabilir, duygularınızı anlayabilir.

Tahmin Etme Uygulamaları

Yapay zeka geçmişte öğrendiği durumlardan gelecekteki durumlar için tahmin yapabilir.

Yapay zeka tahminin doğruluğuna göre derin öğrenme ve yapay sinir ağlarını kullanarak kendini sürekli geliştirir böylece doğru tahmin oranını arttırmaya çalışır.

Tanıtım ve Pazarlama Uygulamaları

Yapay zeka tabanlı yazılımlar ile insanların neleri satın almak isteyecekleri tahmin edilebilmektedir. Her insana özel satın alabilecekleri listesi çıkarılabilmektedir.

Yapay zeka ile marketlerde hangi ürünün yanına hangi ürünün konması gerektiği en fazla satışın yapılabileceği şekilde düzenlenebilmektedir.

Tasarım ve Sanat Uygulamaları

Yapay zeka insanların hoşuna giden görüntüleri ve sesleri öğrenebilmektedir.

Yapay zeka öğrendiklerinden insanların sevebileceği müzik veya resimler yapabilir, bir sanat eserinin ne kadar insan tarafından beğenilebileceğini daha önce öğrenmiş olduğu verileri baz alarak tahmin edebilir.